Sunday, August 19, 2012

بخشی از گزارشات مهم خبری دوشنبه 6 آگوست 2012


در استان بی سی حداقل دستمزد برای اینکه بالای خط فقر زندگی کنیم باید 19.14 دلار در ساعت باشد. این در حالیست که دولت دست راستی لیبرال در این استان نزدیک به یک دهه حداقل دستمزد را کمتر از نصف این مبلغ تعیین کرده. توجیه سیاستمداران دست راستی این استان و حامیانشان در میان بیزنس های کوچک و بزرگ اینست که اگر دستمزد کارگران بالاتراز حدفقر باشد درآمد بیزنس ها کم میشود و ورشکسته خواهند شد. موضوع گرسنگی کارگران و خانواده شان اهمیتی ندارد. گروههای کارگران با نام دستمزد قابل زندگی برای خانواده ها نشان داده اند که باید به کارفرمایان فشار آورد تا دستمزد قابل زندگی به کارگران پرداخت کنند. دو سال پیش شهرداری شهر نیووستمینستر در جنوب شرقی ونکوور اعلام کرد که کارهای شهرداری را فقط به کارفرمایانی خواهد داد که به کارکنانشان دستمزد قابل زندگی بدهند. اخیرا 26 کارفرمای دیگر در منطقه ونکوور بزرگ اعلام کردند که به کارگرانشان دستمزد قابل زندگی خواهند داد. حدود 5000 کارگر در نتیجه این قرارداد دستمزدهای ساعتی بالای 19 دلار خواهند گرفت.  این در حالیست که موسساتی چون دانشگاه بریتش کلمبیا هنوز به تعدادی از کارگران جدید دستمزد زیر 19 دلار میدهند. برای اطلاعات بیشتر برای اینکه محیط کار خود را تبدیل به محیطی با دستمزد قابل زندگی کنید میتوانید با ... تماس بگیرید.

Contact the campaign at info@livingwageforfamilies.ca or via First Call: BC Child and Youth Advocacy Coalition at 604-873-8437.

http://livingwageforfamilies.ca/

----------------------------------------

دیروز یکشنبه 5 آگوست یک مرد مسلح در نزدیکی میلواکی در ایالت ویسکانسین آمریکا به معبد سیک ها حمله کرد و 6 نفر را با گلوله به قتل رساند و سه نفر هم بشدت مجروح شدند. دهها نفر از پیروان مذهب سیک نیز به گلوله بسته شدند . این مرد 40 ساله که سرباز سابق ارتش آمریکا بود بوسیله پلیس کشته شد. او با گروههای نیو نازی نژادپرست آمریکایی ارتباط داشت. بعد از حمله 11 سپتامبر 2001 به آمریکا بیش از 700 مورد حمله به سیک ها توسط نژادپرستان آمریکایی صورت گرفته. این مهاجم وقاتل رهبر یک گروه نژاد پرست بود که بارها خواهان قدرتگیری سفیدان شده بود.

--------------------------------------

درگیری پلیس و معترضان در تونس

به روز شده:  17:03 گرينويچ - دوشنبه 06 اوت 2012 - 16 مرداد 1391بی بی سی

روز یکشنبه مردم تونس که قصد برپایی یک تظاهرات در پایتخت را داشتند مورد تهاجم پلیس قرار گرفتند. این تظاهرات که در اعتراض به فساد در دولت بود از طرف حکومت غیرقانونی اعلام شد و پلیس با خشونت آنان را سرکوب کرد..

.تظاهرکنندگان تونسی خواهان دستیابی به خواسته های انقلاب سال گذشته برای زندگی انسانی هستند که توسط حکومت جدید عملی نشده.   

--------------------------------------

رادیو فرانسه

این مقاله در این تاریخ منتشر شده دوشنبه 06 اوت 2012 - آخرین تغییرات در این تاریخ انجام شده است. دوشنبه 06 اوت 2012

حذف تدریجی دختران از رشته‌های دانشگاهی زیر عنوانِ «تفکیک جنسیتی»

 خبرگزاری مهر-- در ایران زنان دانشجو از پذیرش در ٧٧ رشته دانشگاهی در ٣٦ دانشگاه در سطح ایران حذف شدند.

تبعیض در رشته های پرطرفدار دانشگاهی در حالی انجام می شود که در کنکور سراسری امسال ٩١، شصت درصد شرکت کنندگان را زنان و ٤٠ درصد را مردان تشکیل می دهند.

تفکیک جنیسیتی در کنکور سال جاری تعداد زیادی از رشته‌ها مانند مهندسی  حسابداری، علوم تربیتی و راهنمائی و مشاوره، مرمت بناهای تاریخی، شیمی محض و دهها رشته دیگررا دربر میگیرد..

تبعیض در پذیرش دانشجویان بعنوان بخشی از سیاست‌های دانشگاه‌های ایران سال‌ها به اجرا گذاشته شد. داوطلبان از میان خانواده‌های شهدا، اسرا و مفقودین، داوطلبان فعال در بسیج و یا سابقه شرکت در جنگ میان ایران و عراق، نسبت به سایر داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها در اولویت قرار داشتند و در سال‌های اخیر مسئولان نظام آموزش عالی جمهوری اسلامی که از شرکت فعال زنان  در دانشگاهها به وحشت افتاده بودند تبعیض جنسی شدید تری را اعمال کرده اند.

----------------------

دویچه ولر دوشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۶ آگوست ۲۰۱۲ - ۲۰:۵۶

 سازمان بهزیستی حکومت ایران اعلام کرد مجوز تاسیس مهدکودک به طلبه‌های زن، هیات‌های مذهبی و مساجد داده میشود.

این درحالیست که روز قبل هزاران مربی مهدکودک و پیش‌دبستانی مقابل مجلس شورای اسلامی در اعتراض به اخراج‌شان از آموزش و پرورش تجمع کردند. در ماه گذشته این مربیان بارها مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند.بنا بر گزارش‌ها اعتراض روز یک‌شنبه ۱۵ مرداد مربیان تجمع‌کننده مقابل مجلس این است که در سال ۱۳۹۰، مقطع پیش‌دبستانی زیر پوشش وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت، ولی از هفته‌ها پیش مسئولان آموزش و پرورش در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای از استخدام حدود ۲۵ هزار مربی سرباز می‌زنند و  بی‌‌سر و صدا، ۲۰ هزار مربی قرآن استخدام می‌‌کنند»

نماینده مجلس: نیازی به مهدکودک نداریم  پیش از آن ولی‌الله نصر مدیرکل بهزیستی استان تهران ۱۵ فروردین ۱۳۹۱، از برخورد شدید با مهدکودک‌هایی که "برنامه‌های غیراخلاقی از جمله رقص و آواز به کودکان آموزش ‌می‌دهند" خبر داده بود.سال گذشته نیز، سیاست‌های تفکیک جنسیت دولت به مهد‌های کودک و دوره‌های پیش‌دبستانی رسید. وزارت آموزش و پرورش با ارسال بخشنامه‌ای اعلام کرد که اختلاط نوآموزان دختر و پسر در کلاس‌های پیش‌دبستانی و مهد‌های کودک ممنوع است.به گفته مسئولان جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر ۵۵ هزار مربی مهدکودک در ایران وجود دارند که در ۱۵ هزار و ۷۰۰ مهدکودک با پوشش ۶۷۰ هزار کودک، فعالیت می‌کنند

------------------
در المپیک امسال در لندن همه کشورها موظف شده بودند با خود ورزشکاران زن همراه بیاورند حتی کشوری چون عربستان سعودی که ورزش کودکان دختر در مدارس دولتی ممنوع است. ورزشکار جودوکار زن عربستان سعودی بجای مقنعه که در این ورزش خطرناک است و پوشیدن آن ممنوع با کلاه موهایش را پوشاند و بعد از 82 ثانیه ناک اوت شد. حکومت عربستان تنها درصورتی حاضر بود ورزشکار زن بفرستد که کمیته المپیک آنهارا با حجاب اسلامی قبول کند. دونده قطری که با حجاب و شلوار و بلوز آستین بلند در هوای گرم لندن میدوید همان اول مسابقه مجروح شد و در حالیکه اشک از چشمانش سرازیر بود با صندلی چرخدار به کلینیک برای مداوا برده شد. اولین بار بود که زنان قطری در المپیک شرکت میکردند. دونده زن عراقی دانا عبدالرزاق که حجاب نداشت خیلی بهتر در مسابقه عملکرد ولی برنده نشد.

No comments:

Post a Comment